עבודה זמנית - הזדמנות או התפשרות

חברות רבות מגייסות לעיתים למשרות זמניות ממגוון סיבות. בדרך כלל גיוס שכזה ייעשה בכדי לתגבר פרויקטים והתפקיד ייגמר יחד עם סיום הפרויקט. מקרה נפוץ נוסף של עבודה זמנית הוא החלפה לחופשת לידה (יופיע כחל"ד במודעות בד"כ) שהיקפה הוא לפחות 3 חודשים (או שישה לכל היותר).
עבודה זמנית יכולה לקדם אותך לעבר המטרה באחת משתי אפשרויות:

  1. השגת דריסת רגל בתוך החברה - ברגע שנכנסתם דרך הדלת, הרבה יותר קל להתברג לאחר מכן לתפקיד מלא בתוך החברה. בזמן הקצוב של התפקיד עליכם לנסות להתבלט ולהפגין כישורים בינאישיים גבוהים שיגרמו לממונים עליכם להמליץ עליכם להישאר בחברה.
  2. ניסיון מקצועי - כאן יתרונה של עבודה זמנית יכול לבוא לידי ביטוי בשני אופנים. הראשון, ניסיון מקצועי של ממש אשר תוכלו לצבור במהלך העבודה שלכם. שנית, אם זו חברה מוכרת, ההוספה של החברה לקורות החיים שלכם יכולה לשדרג אותם משמעותית. חשוב לשים לב כי אם הועסקתם בחברה בעבודה זמנית, יש לציין זאת בקורות החיים בכדי שיהיה ברור מדוע הופסקה ההעסקה שלכם (סיום פרויקט ולא פיטורים).

הדברים האמורים לעיל נכונים בעיקר לסטודנטים שיכולים להסתדר עם הארעיות שבעבודה זמנית אבל לא רק. לעיתים בזמן חיפוש עבודה קבועה שווה אפילו "להתפשר" בכדי להכניס חברה מוכרת לקורות חיים בשביל לרענן אותם ולשוב לחפש יחד עם השדרוג הזה לקורות החיים.
לסטודנטים שבינינו, חשוב לזכור שחיפוש עבודות זמניות ייתן אחד משני יתרונות: הניסיון המקצועי כפי שצוין או פשוט כסף קל בזמן קצר, לרוב במשרות לא מקצועיות. תפקידים כאלה בדרך כלל יתגמלו בשכר מפתה ויכולות להסתדר מצוין עם אורח חיים סטודנטיאלי בין תקופת מבחנים אחת לבאה אחריה.