צבירת ניסיון תעסוקתי

סטודנטים רבים, בוחרים או נאלצים לעבוד תוך כדי התואר. זו אמנם איננה משימה פשוטה, אולם היא טומנת בחובה גם הזדמנויות להתפתחות עתידית במידה ומנהלים אותה נכון. לפי סקר שערכנו בחברת ג'וב- טוב, רוב הסטודנטים עובדים במשרות שאינן קשורות לקריירה עליה הם חולמים, או לומדים, ובוחרים בתחומים אשר מספקים כסף רב (יחסית) בזמן מועט. לכן, הם מוצאים עצמם סוחבים מגשים, מערבבים משקאות או עונים לטלפונים גם במהלכה של שנת הלימודים השלישית והאחרונה שלהם, ולעיתים גם אחרי התואר.
לאור תוצאות אלו, בחרנו להדגיש את היתרונות הטמונים בבחירת עבודות סטודנט בעלות זיקה לתחום הקריירה שלכם כדי שאתם – הסטודנטים, תקבלו החלטה מושכלת.

 

מהם היתרונות בעבודת סטודנט?

ניסיון - רוב המשרות המוצעות לאקדמאים, דורשות ניסיון קודם (כלשהו) וגם אם אינן דורשות זאת במידה ויהיה לכם ניסיון כזה, הוא יקדם אתכם ביחס למועמדים אחרים. בטרם הגעתם לראיון המיוחל, קו"ח שהוגשו הם כרטיס הביקור שלכם, ולכן צריך לדאוג למלא אותו בכמה שיותר פרטים, אמיתיים,  שיקדמו אתכם.

קשרים- לא נעים להגיד את זה, אבל עדיף קשר טוב מציון טוב. במידה וכבר הכנסתם "רגל בדלת" ההשתלבות בתחום תהיה פשוטה יותר וחלקה יותר. אם אתם עובדים מול חברות אחרות וצוברים אנשי קשר בעלי השפעה או מתברגים במקום העבודה בו אתם נמצאים במשרה מלאה. השגתם יתרון למול המתחרים/חברים שלכם.

גילוי האמת או "לא כל הנוצץ זהב" – כדאי להציץ מאחורי הוילון ולגלות מה מסתתר תחת "טייטלים" כגון אנליסט או טריידר. אלו אמנם לא עבודות סטודנט, אבל השתלבות בתחום תפגיש אתכם עם בעלי מקצועות אלו וכך תוכלו להבין לעומק מהו עיסוקם, האם זהו הכיוון בו אתם מעוניינים לבחור והאם יש לכם את הכישורים המתאימים.

רכישת ארגז כלים - ברוב התחומים הנלמדים באוניברסיטה, עיקר ההכשרה היא תיאורטית וחסר את הפן המעשי. זאת הזדמנות עבורכם ללמוד את המקצוע עצמו ולא את התיאוריות והרקע שלו.

 

הגיע הזמן!

השיקול הכלכלי וניהול הזמן הם שיקולים מובנים, אבל כדאי לזכור שאתם אצנים במרתון שסופו רחוק וכדאי לבנות ולבסס, כבר בשלב הזה בו עדיין אפשר להסתפק במשכורת צנועה את היכולות, ידע, מקצועיות  ולפתוח כמה שיותר דלתות כדי שביום אחרי התואר תוכלו להשתלב בשוק העבודה האמיתי!