טיפים לראיון עבודה

אם הצלחת להיות מוזמן לראיון עבודה למשרה מתאימה בעקבות חיפוש עבודה לסטודנטים, כדאי ליישם מספר עצות לקראת ראיון העבודה ובמהלכו:

  1. מומלץ להתכונן מראש לקראת הגעה מסודרת לראיון העבודה, ולתאם מראש את דרכי ההגעה למקום, כמו כן להקדים להגיע לפני שעת הראיון.
  2. לקראת הראיון מומלץ לאסוף חומר רקע על המשרה והחברה שאליה הוזמנת לראיון. ניתן לבדוק את תחום עיסוקי החברה, נתונים על מעמדה בשוק וכן פרטים עסקיים שונים הרלוונטיים לתחום עיסוקה. גילוי עניין בחומר זה, עשוי להותיר רושם רב על המראיין בשעת ראיון העבודה.
  3. לראיון יש להגיע בלבוש מסודר ומוקפד, ולהימנע מלבוש מרושל או הגעה בסנדלים, דבר שעשוי להותיר רושם שלילי על המראיין.
  4. בשעת הראיון השתדל להיראות שלוו ולענות על שאלות בצורה עניינית.
  5. בשעת העלאת נושא השכר, מומלץ לנקוב בטווח המיועד של שכר שאתה מצפה לו. ראוי לזכור כי מעסיקים רואים בחיוב מועמדים ל עבודה לסטודנטים הנוקטים בגישה ישרה ומעריכים את שכרם בהתאם לכישוריהם הנצפים.
  6. ראוי לזכור כי גם אם לא התקבלת למשרה המיועדת, חשוב לשמור על חשיבה חיובית, כיוון שיתכן ולעיתים יציע המעסיק משרה אחרת בתחום שלדעתו עשויה להתאים לך.
  7. בעת הראיון יש להתנהג בצורה מאוזנת, שפירושה לא להיראות שחצן ומאידך לא חסר ביטחון. זכור כי הותרת רושם טוב על המעסיק היא אחת המשימות העומדות בפניך בעת הראיון. לכן מומלץ לשים לב לשפת הגוף ולא להיראות לחוץ אלא נינוח כמידת האפשר במהלך הראיון.
  8. אם הנך סטודנט, מומלץ לברר בעת הראיון את מספר ימי העבודה ומספר המשמרות, והאם הן מתאימות ללוח הלימודים שלך. ראוי לזכור בעת חיפוש עבודה לסטודנטים כי ישנן מספר עבודות לסטודנטים שעלולות להותיר אותך לחוץ בזמן המוקדש ללימודים וחסר רעננות וריכוז הדרושים לך בכדי ללמוד. לפיכך ראוי לסנן עבודות אשר עלולות לגזול זמן ומשאבים פיזיים ונפשיים רבים מידי במהלך העבודה.