חיפוש עבודה בזמן משבר כלכלי

חיפוש עבודה לסטודנטים בעת משבר כלכלי הינו תהליך ארוך המצריך יותר מתמיד שיווק עצמי יעיל ונכון. ננסה לתת כאן מספר עצות לחיפוש עבודה לסטודנטים בעת משבר .

משברים כלכליים נותנים את אותותיהם בכל פלחי המגזר העסקי: החל משכירים ועד למנהלי חברות ופרילנסרים. באופן טבעי, מתבטא המשבר בקיצוצים ולא אחת גם בפיטורים. לרוב, הגל הראשון של הפיטורים יכלול עובדים זמניים ובתוכם גם משרות סטודנט. כל אחת מן התופעות הללו משפיעה, כמובן, על מעגלים נוספים, וגורמת לתופעות לוואי המשליכות על הסביבה הקרובה של כל אדם ואדם ובסופו של דבר על החברה כולה. אולם מלבד ההשלכות הפיננסיות קיים היבט נוסף חשוב לא פחות: ההיבט המנטאלי והתנהגותי של כל פרט ופרט. לאלו התוהים על הקשר בין מנטאליות והתנהגות אישית לבין הפן העסקי, נמצא כי יותר ויותר אנשים מבינים כיום את חשיבותה של בניית מערך התנהגותי לשם סיוע בהצלחה עסקית, במיוחד בתקופות של מיתון.

שיווק עצמי יעיל הוא הכלי החשוב ביותר בעת חיפוש עבודה לסטודנטים בימים אלו. קיימים הרבה מאוד מועמדים מוכשרים המתחרים על אותה המשרה ומנסים לשווק ולמכור את עצמם בצורה הטובה ביותר.
להלן מס' דרכים למצוא עבודה לסטודנטים בזמן משבר כלכלי:

  1. קורות חיים - רענון וניסוח קורות החיים הינו תהליך משמעותי וחשוב עבור מציאת עבודה לסטודנטים. השמיטו פרטים לא רלבנטיים, ציינו את הכישורים הבולטים שלכם שיכולים לעזור לכם במציאת תפקיד מתאים, הדגישו את התפקידים הקודמים היכולים לסייע.חישבו מה מבדיל אתכם ומה התכונות המיוחדות שאתם מציעים ואיך זה רלבנטי לארגון אליו אתם פונים. לטיפים נוספים לחצו כאן.
  2. לפני ראיון עבודה - עליכם ללמוד ככל שניתן על הארגון, לעשות מחקר מקדים לגבי החברה בה אתם מתראיינים, חשוב להראות בקיאות וידע ולהיראות מוכנים.
  3. בעת הראיון - חשבו מה עשוי להבליט אותך ולגרום למראיין להחליט שאתה המועמד המתאים. יש להגיע בלבוש הולם, רושם ראשוני קובע. לטיפים נוספים לחצו כאן.
  4. לאחר שליחת קו"ח יש להיות אקטיבי ולא לחכות שחברות ההשמה/חברים יעבדו בשבילכם. האחריות על החיפוש עבודה מתאימה היא בידיים שלכם! תפנו את עצמכם למשרות, תהיו בקשר
  5. חיפוש עבודה לסטודנטים, כך תחפש בצורה יעילה:
  • פנה לחברת השמה לסטודנטים המתאימה לתחום העבודה שאתה מחפש, חברת השמה יכולה לתת מענה גם בעבודות סטודנטיאליות זמניות עד שתמצא את העבודה הקבועה.
  • חפש באתרי דרושים באינטרנט המציעים משרות לסטודנטים. חשוב לשמור על שליטה בהפצת קורות החיים שלכם על מנת למנוע מצב שאלו יגיעו לחברה ממספר מאוד גדול של ערוצים, דבר שיוצר רושם רע או לחילופין למצב בו קורות החיים שלכם יגיעו לחברות אליהן אינכם מעוניינים להעביר את קורות החיים.
  • הפעל קשרים אישיים - בתקופה הנוכחית, כשהתחרות על אותה משרה הינה גדולה, נסה למצוא חברים או מכרים אשר יכולים להמליץ עליך במקום העבודה שהינך מעוניין לעבוד בו.