חיפוש עבודה באינטרנט

מהפיכת האינטרנט כבשה את לוחות הצעות העבודה לסטודנטים, בהציען פתרון יעיל וזמין למציאת עבודה.
כיום מרבית החיפוש של עבודות לסטודנטים ובכלל מבוצע באמצעות האינטרנט. מספיק שתקישו "דרושים סטודנטים" בגוגל ותראו כמה תוצאות יקפצו לכם.

חברות רבות זנחו את השימוש במודעות דרושים יקרות בעיתונים ועברו לשימוש בלוחות העבודה באינטרנט.
הדבר מוזיל את עלויותיהן ובנוסף גם מייעל את ניפוי המועמדים בשלב הראשוני. כתוצאה, סטודנט המחפש עבודה אינו מוגבל יותר למוספי המודעות בעיתונים, אלא מסוגל לתור אחר מודעות לאורכה ורוחבה של הארץ באמצעות אתרי לוחות העבודה המקוונים, כדי למצוא את המשרה המתאימה לו ביותר.

כיום, כאשר ניתן לשלוח קורות חיים במייל לכל חברה, נראה גם שאין צורך בשימוש בפקס או בדואר להגשת מועמדות למשרה.
גם החברות מעדיפות לקבל את קורות החיים באמצעות האימייל, המקל עליהן את סינון ומיון המועמדים הרבים המגיעים אליהן.
יש לשים לב, כי חברות גדולות מפעילות תוכנות אשר סורקות אוטומטית את קורות החיים המגיעים אליהם בחיפוש אחר מילות מפתח משמעותיות.
לכן חשוב שבשליחת הקורות חיים, תקפידו לשלחם בפורמט של קובץ וורד, הניתן לסריקה על ידי אותן תוכנות. למרות ההתקדמות הטכנולוגית הרבה, עדיין ישנן משרות מסוימות אליהן תצטרכו להגיש קורות חיים שלא דרך האינטרנט.
משרות אלו לרוב יהיו במשרדים ממשלתיים ורשויות ולרוב לא יהיו למשרות סטודנט.

בנוסף, מסייעים אתרי חיפוש העבודה לסטודנטים כדוגמת פידליס גרופ  בעצות לכתיבת קורות חיים וכן מאגר מאמרים לסיוע נוסף בחיפוש עבודה לסטודנטים.
בסקר שנערך לגבי מידת השימוש באינטרנט לצורך חיפוש עבודה ובכלל זה חיפוש עבודה לסטודנטים, הודו רוב הישראלים ביעילות השימוש באינטרנט למטרה זו. 38% מן הנשאלים היו מוכנים למלא קורות חיים באתר ו62% מהם מוכנים להירשם בשמם המלא. יתר על כן 80% מן הנשאלים מסרו כי אינם מוכנים לשלם עבור שירות חיפוש עבודה וכי הם מעוניינים לקבל שרות זה בחינם.