?איך לעבור בהצלחה מבחני אישיות לעבודה

המשאב האנושי הוא היקר והחשוב ביותר עבור ארגונים בכל העולם, וזו הסיבה שתהליכי הקליטה שלו הולכים ומשתכללים ומושקע בהם מאמץ רב.
בחברות רבות מבחני אישיות הפכו לחלק חשוב ואינטגרלי בתהליך קליטתו של כל עובד חדש.

מה בדיוק בודקים מבחני האישיות, ומהי הדרך לעבור אותם בהצלחה?

הכלל הראשון והחשוב מכל – אל תזייפו ואל תשקרו.
 קחו בחשבון כי כל עצה טובה שתקבלו ייתכן שתסייע לכם לשפר את הביצועים במבחני האישיות, אך ודאי לא תשנה את מבנה האישיות שלכם, לא תבטל תכונות מסוימות ותצמיח אחרות.

מה בודקים במבחני אישיות לעבודה?

הנחת המוצא היא שאישיות העובד היא "ארגז הכלים הבסיסי" שאיתו הוא מגיע למשרד בבוקר – עוד לפני כישוריו המקצועיים, התארים שהשיג וההצלחות המקצועיות.
מבחני האישיות בוחנים בין היתר:
היחסים הבין-אישיים עם הזולת
יכולת של העובד לתפקד בסביבה שדורשת עבודת צוות ואינטראקציה עם עמיתים לעבודה או לקוחות
יכולת להתמודד עם סמכות
יכולת להתמודד עם אתגרים מקצועיים ואישיים
מוטיבציה של המועמד לעבודה ולהשתלבות בה
יכולת עמידה בלחצים
יכולת ארגון וסדר ועוד.

על ציורים, שאלונים, ולוחות זמנים

את מבחני האישיות הבסיסיים ניתן לחלק לשני תחומים עיקריים – מבחנים אובייקטיביים ומבחנים השלכתיים.
במבחנים האובייקטיביים נדרש המועמד לדרג את מידת הסכמתו או התאמתו לאמירות שונות, או להשלים משפטים כך שיתאימו למה שהוא חושב ומרגיש כלפי עצמו. דוגמה לכך היא המשפט "לעתים קרובות אני מרגיש ...."
בשלב הזה חשוב להימנע מתשובות שעלולות להיתפס כקיצוניות או כחריגות, ומנגד – לא "לזייף" אמירות בניסיון לקלוע למה שהארגון מחפש או בניסיון למצוא חן בעיני הבוחנים.
הנחת העבודה במבחנים השלכתיים היא שהמועמד מקרין מהאישיות שלו על-ידי התמודדות עם משימות או שאלות הפותחות צוהר לתהליכי החשיבה, התגובות הרגשיות והתכונות האופייניות לו.
בשלב זה, לדוגמה, נכנס אותו שלב כמעט-מיתולוגי שבו תתבקשו לצייר עץ או בית, או להעניק תיאור מילולי לסיטואציה שתוצג לכם בתמונה או ציור. הכוונה היא לאפשר למועמד מנעד רחב של אפשרויות לתגובה, ומתוך התגובות לקבל שיקוף והבנה אישיותית שלו. גם במבחנים אלה – לא כדאי להתאמץ ולזייף תשובות "טובות" או "רצויות", שכן הדבר יתגלה בקלות.
בעת ביצוע המשימות והמענה לשאלות, נסו לצאת מתוך נקודת חשיבה שממנה ניתן יהיה להסיק לגבי מידת האופטימיות והמוטיבציה שלכם באופן כללי ובהקשר לעבודה בפרט.
נקודה נוספת שנבחנת בשאלונים רבים היא היחס בין ההתעמקות בפרטים והשלמת המשימות בזמן נתון. לעתים לוח הזמנים מתוכנן בכוונה כך שלא ניתן יהיה להשלים את המשימה, במטרה לבחון תפקוד במצבי לחץ ועד כמה הוא משפיע על הדיוק בביצוע המשימה. קחו זאת בחשבון ואל תיבהלו.

ראיון אישי ומבחני הערכה לעבודה

על פי רוב, יום של מבחני אישיות מסתיים בראיון אישי אצל מאבחן או פסיכולוג. גם כאן – סט הכלים הבסיסי שלכם עומד למבחן (הפעם בפורום מצומצם), תוך הסתכלות מחודשת ובחינת סיטואציות שחוויתם במהלך המבחנים.
חשוב שתגיעו לשיחה ערניים וחדים ככל שניתן, ולכן העצה הטובה ביותר כאן היא דווקא במישור הפרקטי: גם אם כבר סוף היום ואתם "מתים" ללכת הביתה, השתדלו לארגן לעצמכם כמה דקות שקטות למיקוד ולהתרעננות לפני שתיכנסו לשיחה האישית.